Obilježavanje Dana planeta Zemlje

U organizaciji Općine Fužine, KTD Fužine , Ureda za turizam i uz pomoć gospođe Antonije Čop obilježili smo Dan planete Zemlje čišćenjem okoliša škole i desne obale jezera Bajer. Učenici starijih razreda  sakupili su popriličnu količinu raznolikog otpada uz  šetnicu uz Bajer, a učenici mlađih razreda uredili su stepenište pred školom, pomeli cestu i sakupili grane.

Gospođa Antonija je provela i radionicu u kojoj se razgovaralo o važnosti očuvanja našeg okoliša, a djeca su osmislila ekološke poruke koje će naši likovnjaci upisati na pločice koje će biti postavljene na razna mjesta naše Općine. Najbolje poruke biti će nagrađene vožnjom na tubing stazi u Vratima. Organizatori su pripremili grickalice i okrjepu i poklonili  svakom razredu sadnicu lavande. Lavandu smo posadili pred školu i svaki će razred brinuti o svojoj sadnici.

Hvala organizatorima, svim djelatnicima i  djeci koja su se zaista potrudila i dala veliki prilog uređenju  našeg okoliša, škole i mjesta.

Cilj takvih i sličnih akcija je osvijestiti djecu o važnosti očuvanja našeg planeta od onečišćenja i činjenice da je svatko od nas odgovoran za budućnost i dobrobit našeg okoliša.

objavio: Davor Kauzlarić   datum: 23. 4. 2024.