Obilježavanje Dana škole, Općine i Župe Fužine

Sredinom lipnja naša škola bila je uključena u svečanosti obilježavanja Dana škole, Općine i Župe Fužine i značajne obljetnice - 150 godina organiziranog turizma na području Fužina.

U srijedu 12. lipnja u 17.00 h održana je završna svečana priredba Osnovne škole Ivanke Trohar Fužine  u Domu kulture Fužine. Prostor Doma kulture bio je pretijesan za sve žitelje Fužina koji su došli pogledati što su im pripremili naši učenici za završetak još jedne uspješne školske godine. Predstavio nam se tako školski zbor pod vodstvom učiteljice Bojane Perhat, učenici produženog boravka koji su s učiteljicom Jasminom Imenković uvježbali recitaciju pjesnika Luke Paljetka, a duhovitim igrokazom nas je razveselila i literarna grupa škole koju predvodi učiteljica hrvatskog jezika Antonija Baričević. Najemotivniji dio programa bio je nastup predškolaraca iz Dječjeg vrtića „Snježna pahulja“ koje su lijepim riječima u nove, školske avanture ispratili ravnateljica vrtića Mirna Švast i odgojiteljica Karla Franković. Nakon toga, na pozornici su im se pridružili i naši osmaši koji kreću u srednjoškolsko obrazovanje. Njih su prigodnim riječima pozdravili ravnateljica škole Jasne Štimac i njihova razrednica, učiteljica Matea Pešut. Nakon što su nam u kratkom videu osmaši prikazali mali vremeplov njihovog odrastanja i osmogodišnjeg školovanja, pozvali su sve svoje učitelje i djelatnike škole na pozornicu na jednu zajedničku pjesmu. Program je nastavljen prikazivanjem novih filmova naše filmske družine Kreše Golika, a zaključili smo ovu lijepu priredbu trenutačno najpopularnijim plesom u cijeloj Europi na hit Baby Lasagne „Rim tim tagi dim“.

Naše učenice Marta Kozelički, Mia Miloš, Dora Štimac i Nina Čebuhar pjesmama na zavičajnim govorima – fužinarskom, ličkom i vratarskom, sudjelovale su na svečanoj sjednici Općinskog vijeća Fužina, održanoj u petak 14. lipnja u fužinskom Domu kulture.

U nedjelju 16. lipnja naše učenice Marta Kozelički, Dora Štimac i Mia Miloš dočekale su sa zavičajnim  pjesmama Franje Švoba – Franine, Gabrijele Milošević i Zlate Bujan - Kovačević turistički vlak koji je u sklopu 150. godišnjice organiziranog turizma na području Fužina došao s gostima iz Rijeke i Primorja, po uzoru na vlak koji je davne 1874. doveo prve turiste u Fužine.

Ovu uspješnu i bogatu školsku godinu zaključiti ćemo u ovom tjednu odbojkaškim  susretom  8. razreda i učitelja i završnim druženjem u Adrenalinskom centru u Vratima.

objavio: Davor Kauzlarić   datum: 18. 6. 2024.