Izložba u dvorani uz Dan kruha

Svake godine u mjesecu listopadu obilježavamo Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Prilika je to da se prisjetimo kako je kruh čovjekova potreba, simbol života i duhovne snage, simbol zajedništva. U srijedu  18.10. u našoj sportskoj dvorani učenici svih razreda postavili su lijepu izložbu pekarskih proizvoda i kolača.

Prije razgledavanja i kušanja proizvoda učenici su sa svojim učiteljicama pripremili kratak program na kojem su izveli lutkarski  igrokaz  Miš i div kojeg su izvele Barbara, Stella i Danijel . Igrokaz je pripremila učiteljica Irena Vlahinić , a diva i miša je izradio učitelj Marko Burić. Učenike  drugog razreda Lisu, Nikolinu i Pavla pripremila je učiteljica   Mirjana Pribanić- Klanac. Učenici su  izveli  Brašnjavu priču. Učenice Dora, Tajana, Nina i Mia uz mentorstvo učiteljice Antonije čitale su tekst O kruhu. Učitelj Damir je spremio i jednu glazbenu točku koju su pjevala sva djeca škole. a učiteljica Nikolina je sa učenicima Antonijom, Sarom i Tonijem pripremila igrokaz o slatkim pekarskim proizvodima za  na njemačkom jeziku.

Nakon programa pozdravio nas je velečasni Robert Riemann koji je i blagoslovio naše proizvode nakon čega smo razgledali izložbu i uživali u čarobnim okusima.

objavio: Davor Kauzlarić   datum: 25. 10. 2023.