Božićna priredba

U srijedu 20.12. održana je božićna priredba Osnovne škole Ivanke Trohar Fužine. Odlučili smo se na malo drugačiju priredbu nego prošlih godina osmislivši predstavu na temu „Fužine bez Djeda Mraza“ u kojoj svima omiljeni djedica odluči otići na godišnji odmor prepustivši svoje mjesto drugim „kandidatima“ za svoj posao. Učenike dramske skupine su u izvedbi predstave vodile učiteljice Antonija Baričević i Irena Vlahinić, a sve je svojim veselim i prigodnim božićnim pjesmama začinio i školski zbor predvođen učiteljicom Bojanom Perhat. Scenografiju za predstavu osmislio je i postavio učitelj likovne kulture Marko Burić,  a u provedbi predstave sudjelovali su i učitelji Tamara Pleše i Damir Zagoršćak.  U sklopu priredbe pogledali smo i film učenika prvog razreda i voditelja filmske skupine Rasima Karalića  „Ja posijah repu“ u kojem su prikazali sve ono lijepo čime su se s učiteljicom Jadrankom Gecan bavili ovog polugodišta i pokazali svoj glumački i pjevački talent. Nakon prvog dijela priredbe slijedio je zabavni program uz ples i animatore koje je angažirala općina Fužine.

Obilježavanje božićnih blagdana nastavilo se i u petak 22.12. kada smo se okupili u školskoj dvorani i pogledali neke stare, a i neke nove uratke naše vrijedne filmske skupine Kreše Golika. Tako smo pogledali nagrađivanu komediju „Ivanku“, a poslije toga i najnoviji dokumentarni film filmske skupine „Irena“ koji nam je približio sportski i životni put naše učiteljice razredne nastave Irene Vlahinić. U kratkom razgovoru nakon filma učiteljica Irena rekla nam je kako su njene dvije najveće ljubavi oduvijek bile sport i djeca, a učenici koji su sudjelovali u snimanju filma također su nam približili svoje iskustvo tog procesa. Na pozornicu su nam došli i naši prvašići budući da smo još jedanput pogledali njihov film „Ja posijah repu“. Na kraju ovog filmskog dana obratila nam se i ravnateljica Jasna Štimac zaželivši nam puno zdravlja i sreće za božićne blagdane i u novoj godini, a onda nas prepustila animatorima općine Fužine koji su bili zaduženi za prigodni plesni program uz kraj ovog polugodišta. Svima želimo puno svega onoga što si i sami žele za božićno – novogodišnje blagdane!

objavio: Davor Kauzlarić   datum: 22. 12. 2023.