Noć knjige 2024. - prespavanac u školi

U utorak 23. travnja naši učenici od 5. do 8. razreda odlučili su na jedan poseban način obilježiti Noć knjige, manifestaciju koja za cilj ima poticanje kulture čitanja u društvu. Naši učenici i učitelji odlučili su se za  prespavanac  u školi u noći u kojoj se slavi čitanje.  Dvadeset učenika i pet učitelja okupili su se navečer u školskoj knjižnici gdje su u uvodnoj riječi knjižničara Davora Kauzlarića i učiteljice hrvatskog jezika Antonije Baričević saznali zašto se i kako u Hrvatskoj od 2012. obilježava Noć knjige. Nastavili smo ovu lijepu večer u sportskoj dvorani gdje je učiteljica Antonija s učenicima raspravila temu čitanja u digitalno doba u kojemu  su djeca sve više okrenuta ekranima svojih elektroničkih uređaja. Učenici su se složili kako čitanje knjiga ima puno prednosti i naveli neke od knjiga i likova iz književnih djela koji su ih posebno inspirirali i dirnuli. Nakon večere, poslušali smo prezentaciju učenica petog razreda Antonije Frković i Sare Delak o slikovnicama koje su godinama vrijedno izrađivali učenici Područne škole Lič. Najzabavniji dio večeri je uslijedio – društvene igre koje su donijeli učitelji zaokupile su naše učenike i pokazale im mogućnosti provođenja slobodnog vremena u druženju s vršnjacima. Zaključili smo ovu lijepu večer projekcijom kultne domaće serije „Smogovci“ nakon čega su se naši učenici i učitelji smjestili na strunjače i doživjeli svoju školu iz potpuno nove, noćne perspektive. Jutro je donijelo buđenje i školske obaveze novog radnog dana, ali smo sigurni da će učenici dugo pamtiti večer i noć ispunjene čitanjem, zabavom, igrama i lijepim druženjem. Hvala svim učenicima, učiteljima  Marku Buriću, Tamari Injić i Tamari Pleše koji su pomogli učiteljici Antoniji i knjižničaru Davoru na realizaciji Noći knjige kao i našim spremačicama i roditeljima učenika na  njihovoj potpori!

objavio: Davor Kauzlarić   datum: 25. 4. 2024.